- posledních 20
   - rok 2016
   - rok 2015
   - rok 2014
   - rok 2013
   - rok 2012
   
Kronika našeho oddílu

Fotogalerie
Účastníci: Čajík, Čudlík, Kuba a Luky, Kvido, Tik a spousta dalších skautů a skautek našeho střediska
21.12. sobota

22.12. neděle

23.12. pondělí

24. 12. úterý

25. - 26. 12.

článek Děčínský deník (vyšlo v pondělí 23.12.2013)
Fotogalerie
Účastníci:
reportáž ČT 24 - přímý vstup do katedrály na Petrově
reportáž Česká televize
reportáž Českého rozhlasu
Zprávy FTV Prima začátek reportáže 9:53
reportáž ČT - předání D. Dukovi
Účastníci: Monika, Max, Tik a Ája za Děčín
Šéfka, Šmudla a Petra za Hradec Králové
spousta skautů a skautek nejen z Čech...
Na čtvrteční schůzku dorazil i Čert a Mikuláš. Někteří asi neměli úplně čísté svědomí a tak si je Čert chtěl vzít s sebou...
fotogalerie
Účastníci: Čajík, Čudlík, Evžen, Kuba a Luky, Max, Monika, Tik, Vítek a Čert s Mikulášem
I přes nepřízeň počasí jsme zvládli vytrvat a poměřit svoje dovednosti v skautské disciplíně - vázání uzlů...
Účastníci:
V sobotu dopoledne jsme zamířili do plaveckého bazénu, abychom natrénovali nějaké plavání. Kuba a Luky se učili plavat na další vzdálenost a v "hloubce" (brouzdálko je pro mrňata, že kluci). Vítek plaval jako ryba ve vodě a tak pomáhal s výukou.
fotogalerie
Účastníci: Čudlík, Kuba a Luky, Monika, Tik, Vítek
V sobotu odpoledne jsme vyrazili na Sokolí vrch pouštět draky. Nijak závratně nefoukalo, ale i tak jsme si to užili. Menší vydrželi dvě hodiny a ostatní čekali na Nema a Františku. Odměnou za čekání nám byl krásný západ slunce...
Účastníci: Čudlík, Kuba a Luká š s tatínkem, Monika, Tik a Ája, Nemo a Františka
Fotky I.část
Podzimky II. část rajče Stopy
Účastníci:
Přijdu si takhle domů a ve dveřích stojí velká krabice. Říkám si jdi z cesty, já chci projít... Zatraceně krám jeden velkej. To je tak když máte plný ruce a něco stojí ve dveřích.
Odložil jsem si. Uf! Co to vlasně je? Alza? Tam jsem nic neobjednával. A vodácká škola Samba, takže... rychle hledám nůž, abych se dostal dovnitř. Co to prosvítá... No tak ještě tady to drží. Oranžová? A tady ještě... Modrá. Co? Lup. A jsem tam. Rychle odevírám víko. Jupí! Vesty pro malý a malý velký :-). Už budeme moct na vodu všichni.
Pár fotek z rozbalování krabice
Účastníci: Tik a krabice s 8 vestama
V sobotu ráno jsme se sešli na nádraží Děčín východ. Vlakem jsme vyrazili do Františkova nad Ploučnicí. Z nádraží jsme šli na zříceninu hradu Ostrý. Pozůstatky hradu jsme prozkoumali a dali si svačinku. Odsud jsme pokračovali směrem na Benešov nad Ploučnicí. Na louce pod kopcem jsme si zahráli pár her (lavinová honička, hu-tu-tu, mravenci na lepu) a pokračovali dál. Na benešovské nádraží jsme dorazili akorát na čas. Vlak nás pak zanedlouho dovezl zpátky domů
fotogalerie
Účastníci: Čudlík, Evžen, Filip, Kuba K., Kuba a Lukáš, Max, Péťa, , Tik, Vítek
Podzimní převoz léta byl o dost příjemnější než převoz jara. Bylo hezky teplo a cesta příjemně utíkala.
fotogalerie
Účastníci: Evžen, Max, Monika, Tik
Z České Kamenice jsme vyrazili po zelené na Zámecký vrch, kde jsme si dali svačinku. Odsud jsme pokračovali do Kamenického Šenova, kde jsme se naložili do starého motoráčku. Ten nás dovezl zpátky do České Kamenice.
Fotogalerie
Účastníci: Čudlík, Kuba a Lukáš, Nemo, Františka a Kendy, Max, Tik
Probrali jsme kdy budou schůzky, co se bude dít do konce roku. Více v zápise...
Účastníci: Maruška, Monika, Vojta, Evžen, Kvido, Kuba a Luky, Čudlík, Max
Po odchodu Karla do skautského nebe se Aťka stěhovala do menšího bytu. A kdo jiný by jí měl pomoct než skauti. Už jednou jsme naběhli a pomáhali vyklidit obrovskou knihovnu a teď došlo i na skříně. Naštěstí do bylo ze třetího patra do prvního.
pár fotek ze stěhování
Účastníci: Nemo, Tik, Evžen, Hobit
29. 6. 2013 (sobota)
Byl to první den stavby. První stavební materiál zapůjčený od skautů z Liberce navezl Tik a Nemo, za pomoci Evžena a jeho tatínka, Hobita a Vojty - naváželi kluci již v podvečer a do pozdních večerních hodin v pátek. V sobotu jsme se začali před polednem sjíždět od Děčína i z Hradce přijeli všichni. Za toho polojasného půldne jsme stihli postavit – malý hangár (kuchyň), bílý stan na zásobák, zelený stan na jídelnu a asi deset základů podsad. Noc jsme společně přespali v hangáru.
30. 6. 2013 (neděle)
Proběhla kompletní dostavba podsad, aby do nich nenapršelo. Kluci začali se stavbou dvou tee-pee, ale chvilku jim trvalo, než přišli na to, jak správně je postavit. Néé proto, že by to neuměli, ale mě menší rozměr než, který byli zvyklí kdy stavět. Ten den už bylo možné přespat v podsadách.
1. 7. 2013 (pondělí)
Během dopoledne proběhl drobný úklid po táboře a dokončovací práce na některých táborových stavbách – umývárna, kopání vsakovačky a odpadovky. Postavili se kamna, ale kvůli krátké rouře na komín se nezprovoznila. Odpoledne se dostavovali tee-pee. Proběhl organizační přesun kluků ve stanech tee-pee a podsadách, aby měli malí kluci, kde spát. Wodník s Nemem, kteří přijeli se ubytovali se v podsadě. Večer se šlo na lodě. Navštívení Koňského rybníka.
2. 7. 2013 (úterý)
Dopoledne: Zahájení táborové hry – legenda začíná. Rukodělky – výroby měšců – byla přesunuta až na 6. táborový den. Proběhl turnaj družiníků – souboje ve dvojicích u kůlu přivázaní na provaze v pase. Odpoledne: Proběhli dokončovací práce – špalek na sekeru práce, lavor k toi toikám, stoly v kuchyni. Příprava slavnostního ohně. A večer slavnostní oheň v krojích s povídáním a trochou zpěvu.
3. 7. 2013 (středa)
Tento den se nesl ve znamení prvního celodenního výletu na Helfenburg. Výlet začal jízdou do Úštěka (návštěva čertovského muzea) – odtud dále pěšky po žluté turistické značce na zříceninu hradu Helfenburg – dále do obce Skalka po žluté turistické značce – dále po silnici do obce Blíževedly. Odtud bylo v plánu jet vlakem zpět do Stvolínek, ale poslední vlak nám pár minutami ujel. Tak jsme pokračovali pěšky z Blíževedel dál směr Stvolínky. Kousek za Blíževedly přijel Nemo autem pro malé kluky a přivezl na doplnění vodu. My ostatní jsme došli do Stvolínek do tábora po silnici přes Kravař – Sezímky – Stvolínky  K večeři byl buřt guláš.
4. 7. 2013 (čtvrtek)
Při ranním nástupu proběhlo hromadné přání Adélce k narozeninám. Předal se jí dárek a společné blahopřání. Dopoledne proběhly rukodělky – výroba (šití) měšců na diamanty z koženek různých barev. Odpoledne: dostali dvě posádky instruktáž od Tika na záchranu tonoucího z vody pomocí házečky - roli zachránce ze břehu i z lodi. Po posádkách jízda na raftu – jedna posádka jela na raftu na hráz rybníka a druhá posádka jela na raftu od hráze do tábora. Cestou na raftu ukázka házení záchranné házečky do vody tonoucímu. Na večerním nástupu vyhodnocení celodenního výletu na Helfenburg. Proběhlo focení po posádkách s posádkovými vlajkami.
5. 7. 2013 (pátek)
Dopoledne: probíhala vždy po dvou posádkách hra „ boj o vlajku“. Po této hře měli posádky úkol uvařit sami sobě ve skupinách na kotlíku oběd. Poledne a část odpoledne: posádkové vaření oběda v kotlících. Co si kdo navaří, to si taky sní či nesní. Odpoledne po svačině: trénovali dvě posádky na raftu záchranu tonoucího za pomoci házečky.
6. 7. 2013 (sobota)
Dopoledne – „debordelizace“ (důkladný úklid ve stanech a podsadách, přerovnání věcí v kufrech a jejich sušení, sušení spacáků a případné praní špinavého prádla). Dvě posádky stihli ještě zahrát „Pasáka“ V průběhu poledního klidu plnění stezek na nováčkovskou zkoušku. Odpoledne: hledání perly a diamantů dle indicií, příprava na noční putování a přespání na Ronově Večer: oheň, opékání večeře (špízy). Mladší přespání pod širákem v táboře. Starší odchod v 23:00 – noční výstup na Ronov. 00:45 – příchod na Ronov.
7. 7. 2013 (neděle)
00:47 příchod na Ronov, kde již někdo spal ve stanu a okolo. Ušlapání bujné vegetace, příprava ležení, uložení ke spánku, návštěva přírodního WC (některým se zadařilo i po hubě). Ráno probuzeni druhou skupinou, vstát, zabalit, zápis do putovní knížečky. Rychlý pohled ze zříceniny hradu Ronov do okolí. Sestup z Ronova. Cestou snídaně na louce.SMS: Inko o mylném nočním přepadu našeho tábora. Po svačině: vaření oběda, vlčata šla na procházku do lesa stavět domečky, ostatní volno. Po obědě max. nasazení při mytí nádobí, z důvodu nutnosti stihnout vlak do České Lípy. Rychlý přesun do Stvolínek na vlak do České Lípy. Jedna skupina šla do bazénu. Druhá skupina šla na procházku po městě a na pizzu. Večer – návrat vlakem do Stvolínek a příchod do tábora. Pozdní večeře.
8. 7. 2013 (pondělí)
Dopoledne – hrála jedna posádka hru „Itálie“ další dvě posádky (Stabilizátoři a Tyrkysový žraloci) domývali nádobí z předchozího dne. V plánu bylo hrát „Itálii“ po posádkách – nevyšlo to. Po svačině: hráli dvě posádky hru „boj o poklad“ v blízkém lesíku Čekání na večeři – dojídali se zbytky. A topinky.
9. 7. 2013 (úterý)
Den se nesl ve znamení druhého celodenního výletu na hrad Bezděz a Máchovo jezero. Časný odchod a odjezd vlakem do České Lípy a hodinové čekání na vlak do obce Bezděz. Tentokrát pokračovala cesta dle daného azimutu směr hrad Bezděz. Prohlídka hradu Bezděz. Pěšky po značené turistické značce na Máchovo jezero. Volný vstup – hodinová koupel – přesun na vlak do Doks – vlakem do České Lípy – opět hodinové čekáni na spoj do Stvolínek – vlakem do Stvolínek – pěšky do tábora – pozdní večeře a spát.
10. 7. 2013 (středa)
Den naruby – začal ranním nástupem. Kompetence si prohodil Vilda s Tikem a Matěj s Petrou. Patroni posádek si měnili roli s nejmladším členem posádky. Další šachy v posádkách dle libosti šéfa posádky. Dopoledne: škrábání brambor na oběd. Turnaj ve střílení z luku a ze vzduchovek. Střílení se protáhlo ještě krátce přes oběd do odpoledne. Odpoledne – koupání a jízda na lodích. Tik, Vilda a Evžen převrátili a topili dvě lodě a částečně i sebe – záchrana tonoucích osob a potopených lodí. Záchrana zahájena po 3/4 hodině. Po záchraně Tikův výklad nedostatků při celé záchraně tonoucích se osob a lodí. Máme, co dohánět a co se učit. Nebýt to tréninkově pojato, tak by se nám to odpoledně utopili nejen kamarádi, ale i lodě.
11. 7. 2013 (čtvrtek)
Dopoledne – návštěva historické selské rychty – Vísecká rychta v Kravařích. Cesta do Kravař a zpět proběhla po skupinkách auty – Tik a Petra. Odpoledne – batikování nebo přesněji malování táborových triček a současně dvě posádky mimo služby chystaly slavnostní a slibový oheň. Slavnostní oheň byl v táboře a slibový oheň byl pod skálou u Koňského rybníka. Slibující lidé: za Děčín – Vilda, Vítek a za Hradec Králové – Pedro, Danek. V průběhu pozdního večera mělo snahu drobně pršet.
12. 7. 2013 (pátek)
Ranní nástup – rozdělení programu prací. Dopoledne – dokreslování triček, kdo neměl dokresleno. Ostatní postupně začali s balením věcí z kuchyně, bouráním umývárky, stolů v kuchyni a jídelně. Obědová pauza, aby nám další práce šla lépe od ruky. Odpoledne – bourání a rozkládání podsad. Rovnání podsad na hromadu. Odnos dřevěného materiálu – palet, kůlů a špalků na jednotlivé hromádky. Poslední nástup – celkové vyhodnocení tábora, dárkové stoly. Pro vlčata si přijížděli postupně rodiče. Odjezd rodičů s vlčaty domů. Večer – příjezd rodičů z Hradce Králové. Příjezd starších libereckých skautů s loděmi a nějakým táborovým vybavením. Nakládání podsad a táborového vybavení do pozdního večera. Tik odvezl kolen 22:00 část děčínského táborového vybavení do Děčína. Vrátil se z Děčína kolem 00:30 druhého dne. Všichni byli již uloženi ke spánku po částech – v kuchyni, ve stojících tee-pee a v jídelně spali liberečtí skauti.
13. 7. 2013 (sobota)
Kolem 8:00 probuzení a sbalení věcí na spaní. Naposled jsme společně posnídali děčínští a hradečtí skuti bok po boku. Mezitím začali přijíždět na budování tábora další skauti od Liberce. Douklidil se nepořádek po tábořišti – douložili se některé věci na auta. Proběhlo loučení děčínských a hradeckých skautů. Odjezd hradeckých skautů – Tik předával tábořiště a přijednával možnost táboření na přes rok – přimontovali se lodě – odjezd zbytku děčínských skautů. Sbohem Tábore 2013 – Sbohem Stvolínky

Děkuji Potápce za sepsání střípků z tábora
táborová fotogalerie
Účastníci: Kuba a Luky Buriánkovi, Vojta, Jack, Vilda, Tik a Ája, Hobit, Max, Potápka, Monča, Kvido, Čudlík, Jojo, Vítek, Nemo, Wodník, Evžen, Čajík
Za Hradec:Šmudla, Matěj, Šéfová, Panda, Pedro, Herman, Jirka, Áďa, Danek, Ondra a Petra
Sešli jsme se v pátek navečer u Aťky abychom jí pomohli přestěhovat knížky z knihovny do antikvarátu. Zhruba za dvě hodinky bylo hotovo.
Účastníci: Medvěd, Vodník, Maruška, Monika, Max, Evžen, Tik
připravujeme podrobnosti
Účastníci: Jack, Maruška
V sobotu po ránu jsme se vypravili do Prahy pro nové krojové košile. Nejprve jsme zašli do JUNu a následně na Kampu do muzea, kde byla výstava ke 100 letům vodních skautů
fotky
Účastníci:
Výprava na Sněžník, no... Ráno jsme vyrazili autobusem směr Čechy. Tam jsme vystoupili a potkali Evžena. Za vydatného deště jsme vyrazili po červené směr Sněžník. Nahoře na Čechách bylo Čajíkovi nějak nedobře, tak ho Evžen odvedl domů do Bynova. Ostatní pokračovali dál. Pod "Koňskou hlavou jsme si dali přestávku a svačinku. Škoda, že tu nestojí budka, abychom se mohli posadit. Čudlík už nemůže dál, tak se vydáváme na cestu zpátky, tentokrát po zelené. U Vlčího jezera si zahrajeme oblíbenou hru "kam až". Cestou dolů nás potkalo ještě prá přeháněk, ale dorazili jsme domů celkem v suchu.
Účastníci: Evžen, Čajík, Čudlík, Tik a Ája
Dne 25. dubna nás opustil Karel KAY Lešanovský. Se zármutkem v srdcích jsme se s ním rozloučili v obřadní síni na Škrabkách.
Pár fotografií...
Účastníci: Tik, Nemo, Vlaďka, Maruška, Jack, Medvěd a spousta dalších skautů nejen z Děčína
Ráno jsme vyrazili vlakem do Dolního Žlebu. Odsud jsme šli pěšky směrem k hranici. Cestou jsme se snažili poznávat kvítka a stromy. Aj, to jsem toho zapomněl. No a zvířátka. To hlavně kvůli malejm. To jsme zahlédli mloka a pak dalšího a dalšího. Průměrná hustota 1 mlok na 150 metrů. Nakonec jsme došli k hraničnímu jezírku s vodopádem, kde jsme si dali svačinku. Odsud jsme pak pokračovali směrem vzhůru údolím potoka Gelobtbach. Na lesní cestě na hřebeni jsme našli uprostřed cesty v bahně kolečko. Rozlédli jsme se kolem a našli ještě 2 kanystry na benzín. Hledali jsme někoho komu by to mohlo patřit. Nikde nikdo, tak jsem se rozhodli zbavit les nepořádku. Vzali jsme kolečko a nepořádek kolem a jeli. Cestou jsme dár sbírali spoustu harampádí. Až bylo kolečko skoro plné. Některé věci bychom mohli využít (kolečko u klubovny a kanystry k pile a kose). Zbytek harampádí vyhodíme do popelnice. Kolem 12 jsme si dali další svačinku. Z místa, kde jsme svačili bylo částěčně vidět do údolí Labe a tak jsem se rozhodli směřovat naší další cestu směrem dolů. A tak jsme šli cestou necestou stále dolů. I s kolečkem. Některé úseky byly dost náročné. Sešli jsme až k trati, kterou jsme podešli na cyklostezku. Na druhé straně byly poslední domky Hřenska. Půjdeme do Hřenska nebo do Žlebu, který byl také na dohled. Nakonec Františka vyrazila směr Žleb a bylo rozhodnuto. U nádraží jsme do popelnice vyhodili všemožné harampádí a užitečné jsme spolu s kolečkem ponechali na nádraží. Než nám jel vlak, tak jsme dojedli zbytky svačin a pak se vlakem dovezli domů o něco dřív.
Nemo s Vlaďkou a Tikem pak ještě autem zajeli do Dolního Žlebu pro kolečko :-D
Fotogalerie
Účastníci: Nemo a Františka, Evžen, Medvěd, Hobit, Tik, Lukáš a Kuba
V sobotu jsme se sešli v klubovně, kde jsme se nalodili na loď kapitána Smíška, která byla při přistání bři přezích ostrova poškozena. Ve shonu za materiálem na opravu lodi jsme se ubránili náporu domorodých lidojedů a loď se podařilo upravit. Kapitán nám po ránu zanechal truhlu s pokladem (posádkovou vlajkou).
fotogalerie
Účastníci: Čajík, Čudlík, Kuba a Lukáš, Vítek, Max, Tik
Tik, Nemo a Medvěd se vypravili obhlídnout naše budoucí tábořiště ve Stvolínkách. No uznejte nebude to fajn? Fotogalerie
Účastníci: Nemo, Medvěd, Tik
jarní sraz vodních skautů v Poděbradech.
Účastníci: Tik
Je první jarní sobota. Probouzím se, kvapně vstávám, a vyrážím. Teplo vypadá jinak. Startuji auto a vyrážím do garáže pro raft a ostatní vybavení. Ostatní členové naší posádky se zanedlouho sejdou na nádraží a vyrazí vlakem stejným směrem jako já. Do Ústí nad Labem. Kolem půl desáté se setkáváme v Ústí nad Střekovským zdymadlem. „Ahoj Tiku“ Ahoj bando“ „No moc vás tu není“ „Kluci nejeli, že prej je zima“ Vykládáme raft a přenášíme jej k vodě. Já se mezitím vracím k autu pro další věci a kluci nafukují raft. To je asi jediná činnost u které se dá trochu zahřát. Obyčejně to nikdo nechce dělat, ale teď mám pocit že se o to trochu pereme. Za nedlouho je hotovo. Posádka je připravena. Osádka našich přátel ze společnosti pro přepravu ročních obdobím zatím připravuje svá plavidla a plní pytel jarem. Bude ho potřeba. „Tak ať kluci nezmrznete“ volá jeden kolemjdoucí. „ To snad ne“ „Mě teploměr v autě ukazuje -2“ Na to že jsme to loni jeli v trikách s krátkým rukávem… pokračování příště...
fotogalerie
Děčínský deník napsal na svém webu...
Účastníci: Monika, Jack, Evžen, Tik, fotograf ze souše Potápka, zásobovač horkým čajem Marabu
Podrobnosti z oddílovky jsou v zápise.
Účastníci:
Spousta deskovek zaměstnala téměř 3 desítky skautů v klubovně ve Dvořákovce. Většina z nás si nové nebo staré hry zahrála s chutí a každý si přišel na své.
Fotografie z deskohraní
Účastníci: Monika, Potápka, Max, Tik a hromada lidí od Stopy
Tik a Čudlík se zůčastnili karnevalu v Luvíkovicích
Fotky na rajčeti Stopy
Účastníci: Tik a Čudlík (za Trojku) a jinak hromada dalších dětí a nejen těch
Ráno jsme vyjeli na doškolovací zdravoťák. Vyrazili jsme celkem brzy, abychom byli ve Varnsdorfu na čas. Od skautské kluvobny jsme se přesunuli k Elár domů, kde jsme absolvovali školení. Nejzajímavější částí bylo asi trénování na ADE (Automatický Externí Defibrilátor), který se zvrh v hon za slůvky "dobrá masáž" od přístroje. Součástí byla též maskovačka s fingovanými zraněními. Všichni jsme nakonce uspěli v testové částí a získali tak kvalifikaci Zdratovníka na další 4 roky. Tak za 4 roky nazdar bando.
video z nácviku resuscitace s AED
Účastníci: Tik, Medvěd (Čert a Helena, Kate, Ryš, Elár, Milty, Verča...)
K dnešnímu dni jsme získali naši klubovnu v Písecké ulici do vlastnictví od státu. O její převod jsme žádali dlouhá léta a teď se to konečně povedlo. Celá akce nám umožní efektivnější spravování a údržbu.
Děkujeme.
zpráva na webu UZSVM
Účastníci:
Sešli jsme se s menšm počtu a probrali pár věcí ohledně činnosti oddílu. Více v zápisu z oddílovky ...
Účastníci: Maruška, Medvěd, Monika, Nemo, Tik
O pololetních prázninách proběhlo setkání rádců Ústeckého kraje v Jirkově. Program byl více než pestrý a kdo nebyl, ten může jen litovat.
Další podrobnosti na webu žirafy

Účastníci: rádcové z Ústeckého kraje
V sobotu dopoledne jsme se sešli u plavečáku, abychom se potrénovali v plavání. Během naší "návštěvy" jsme dali pár kondičních bazénků, přeplávání bazénu pod vodou, vyzkoušeli mrazivou "řeku" a ohřáli si zuhlé kosti. Nakonec jsme si dali jízdu na tobogánu. Tak zase příště.
Účastníci: Tik, Jojo, Vilda
Sešli jsme se na oddílovce v hojném počtu a probrali ožehavá témata.
Více v zápise
Účastníci: Vojta, Hobit, Nemo, Vlaďka, Tik, Vodník, Vilda, Medvěd, Jojo, Evžen, Maruška, Monika, Max
Od rána od 8 hodin jsme pracovali na vyměřování a bagrování hřiště. Skončili jsme okolo 16 hodiny a ještě jsme stihli před oddílovkou trochu uklidit po bagru.
fotogalerie
Účastníci: Nemo, Medvěd, Kosmos a pan bagrista Srňánek se svým bagrem
Ráno jsme se dostavili ke klubovně, kde už měl Medvěd něco pokáceno a naporcováno. Tak jsme špalky nanosili do kůlny. Následně jsme pročistili celou přístupovou cestu pro bagr, a to jak na straně u nás, tak ze plotem u Netexu. Práce šla dobře a tak jsme k našemu překvapení jsme byli lehce po poledním s prací hotovi. Zasedli jsme v klubovně nad čajem a spásli cukroví, co přinesla Čudlíkova maminka.
Účastníci: Tik, Medvěd, Vodník, Kosmos, Nemo, Monika, Čudlík


Počet návštěv je 71395 a denně?
Posledni aktualizace stránek: 25.09.2017 11:21:28 Pro JunakDecin.cz vyrobil MPS.