- posledních 20
   - rok 2016
   - rok 2015
   - rok 2014
   - rok 2013
   - rok 2012
   
Kronika našeho oddílu

Rok se s rokem sešel a my jsme se opět vypravili obhajovat svoje dovednosti na celostátní závod Napříč Prahou - přes tři jezy. Letos bychom mohli dopadnout o něco lépe, ale tak uvidíme.

středa 27. září
Do Prahy jsme vyrazili u ž o den dříve. Nejpve jsme s Nemem museli naložit naší pramici na vozík. To trvalo o chvilku déle a tak jsem na nádraží dorazil o něco málo později. Všichni už tam byli. Nejprve jsem šel koupit lístky. Pak jsme se odebrali do vlaku, rozloučili jsme se s rodiči a vyrazili na cestu. V Ústí k nám přistoupil Jojo. Cesta nám za neustálého pošťuchování mezi hochy utekla celkem rychle.
V Praze jsme zakoupili lístky na MHD a šup do metra. Někteří byli z metra překvapeni, protože s ním jeli poprvé. S přestupem na Florenci a na Palmovce na tramvaj se dostáváme až ke skautskému domu v Rozšířené. Ukládáme si naše batohy a připravujeme večeři. S Tikem probíráme zítřejší závod - trasu kudy poplujeme. Mezitím dorazil Nemo. Tik mu šel pomoct uložit vozík s lodí a přenést věci do klubovny.
Navečer jsme šli ještě na nákupy. V klubovně došel toaleťák a to je velmi nemilá záležitost. Podle instrukcí jsme vyrazili k metru na nákup. Všechno jsme zvládli, zjistili jsme dokonce lepší spojení MHD ke klubovně. Cestou zpátky jsme se se zastavili u pomníku operace Anthropoid (stojí na křižovatce, kde byl 27. 5. 1942 spáchán atentát na zast. říšského protektora Heydricha.
Po příchodu do klubovny jsme se uložili ke spánku. Zítra vstáme brzy.

čtvrtek 28. září
U hlavy mi duní zvuk varhan. Ne to mi nehrabe, to je budík. Vstávám s Nemem v půl šesté, abychom vystrkali loď ze zahrady. Ráno jsme se vyhýbali s šoférem, který vyzvedával Matyldu (přívěs, který patří JUNu a dělal zázemí na dnešních závodech). O šesté už jsme zpátky a probouzíme osádku. Posnídali jsme a zabalili si věci. Lehce před sedmou vyrážíme na tramvaj.
Tramvají na Kobylisy a odsud metrem na Smíchovské nádraží. Cestou potkáváme další dva oddíly, kteří mají stejný cíl. Císařskou louku. Jdeme cestou podél Vltavy a nabízí se nám krásný pohled na sluneční paprsky, jež se snaží roztrhat ranní pražskou mlhu. Usadili jsme se na tribuně stadionu na Císařské. Tik šel zatím zařídit registraci. Ta proběhla letos docela rychle, protože přihlašování probíhalo do poslední chvíle elektronicky. Za pár minut měl startovní číslo. Po návratu na tribunu jsme se převlékli do sportovního a připravili batohy na odvezení. Zavolali jsme Nemovi, který byl nedaleko, aby nám přistavil loď. Ten za chvilku dorazil. Vyložili jsme loď, pádla a vesty a naložili naše batohy. Loď jsme uložili ke kraji. Kluci se postupně střídali v jejím hlídání. Tik nainstaloval kameru. Pak jsme čekali na výklad pravidel. Čas jsme si zkracovali cpaním se klobásou.
Krátce po půl desáté začal výklad pravidel a trasy dnešního závodu. My jsme zatím zjistili, že startujeme v 10:22:30. Nejprve odstartovala kategorie skautů a po nich vyrazili na start i skautky. My jsme zatím připravili loď a dali ji do vody. Od místa uložení pramice ke startu to byl ještě kousek plavby. U startu nám Jojo spustil kameru a my jsme se zařadili na startovní pole.
Po nezbytné kontrole přítomných posádek jsme měli pár desítek vteřin do startu. Deset - devět - "Pádla připravit!" zní rozkaz kormidelníka. - čtyři - tři - dva - jedna - PRÁSK! Výstřel startovní pistole rozpohyboval všechny lodě. Naše posádka zabrala ze všech sil. Výsledkem je skvělá startovní fotka. Několik vteřin po startu jsme první. Pak z lehka začínáme ztrácet, ale pořád se držíme v první pětce. Bohužel síly začaly docházet a tak ztrácíme cenné pozice. Spolu s posádkou z Třebíče se špičkujeme o každý metr.
Na prvním - Šítkovském jezu Šimon hlásí naše číslo. Jako rozhodčí je tu Koblížek z Ostravy a spolu s kolegou nás povzbuzují k další mu výkonu. Trošku nám šplouchlo do lodi, ale nic do by stálo, za řešení. Držíme se v první desítce, ale kluci nám dýchají na záda. Trošku jsme jim poodjeli a máme čas i síly bojovat dál.
Dalším jezem je Staroměstský jez. Najíždíme bez potíží a dole... vlna jak vrata. Kluci za mého mohutného pobízení pádlují o stošest. Proletěli jsme první vlnou a poskakujeme po dalších. Dole fotí z lodi Terezka. Vyhýbáme se bojkám pod jezem. Bojkám, které se letos několika posádkám staly osudnými a poslaly je do vody. Pokračujeme dál. Zjistili jsme, že vlna srazila pohled kamery na palubu. Šimon ji narovnal a pokračujeme dál. Pomalu nás opouštějí síly. Za Čechovým mostem ztrácíme další příčku. Míjíme a vyhýbáme se výledním lodím a připravujeme se na další jez. Šimonovi se do dalšího jezu už nechce.
Helmovský jez není tak prudký jako předchozí dva. O to je však výrazně delší. Proplouváme jej bez zásadnějších potíží. Opět nás povzbuzují kamarádi ze záchranářského týmu. Před námi je poslední kilometr plavby. Makáme ze všech zbývajících sil. Do cíle přijíždíme s časem kolem 50 minut. Tak uvidíme, co se z toho vyklube. Vytahujeme loď na břeh.
Jsme unavení, mokří. Vracíme startovní číslo a výměnou dostáváme stravenky. S velkou chutí jsme vrhli na buřta a limču. Teď musíme počkat na Nema než dorazí s autem. Kluci si vyzkoušeli podávání první pomoci u stanoviště vodní záchranné služby. Pak se snažili zabavit sbíráním kaštanů. Po nějaké době se pomalu začaly vyvěšovat výsledky jednotlivých kategorií. "A už tu máme výsledky kategorie B." Tak kluci honem, běžte se podívat jak to dopadlo. Za chvíli se kluci vraceli, ale každý s jiným výsledkem. No nic, tak to jdu zkontrolovat. Hledám přehled výsledků naší kategorie.

Celkově jsme obsadili 11. místo v kategorii vlčat. Možná si řeknete, že to není nic moc, ale výsledek se oproti loňskému roku posunul k lepšímu. Na vítěznou posádku neztrácíme 8 minut, ale už jen něco málo přes pět. A to je posun.

Krátce po vyvěšení přijel Nemo s autem. Naložili jsme mu loď pádla a vesty. Poslali jsme jej s autem domů a my jsme čekali na vyhlášení výsledků. Během čekání se k nám přidala Terezka, která fotila na záchranářské lodi. Společně jsme se zúčastnili vyhlášení vítězů, udělala nám společnou fotku a vyrazili jsme na vlak domů.

pisálek Tik

PS: Děkuji Nemovi za doprovod, fotky a čas, který nám věnoval, Jojovi za doprovod, Terezce za focení (nejen nás, ale také celého závodu), mamince Tlapky za zapůjčení kamery.


Fotogalerie
Video
Účastníci: Nejdeto, Zip, Čudlík, Šimon, Tik jako závodní posádka č. 185
Nemo, Vlaďka, Fany a Zuzka, Jojo
Terezka jako dvorní fotograf
a hromada dalších skautů a skautek ze všech koutů naší země
2017_07_29-08_12 Tábor Maxičky
Účastníci:

Fotogalerie 2017_06_03 BSB regata Brandýs nad Labem
3.6.2017_ČaŽ_BSB_Regata_Brandýs_nad_Labem od 2. oddílu vodních skautů Mostek
Účastníci: Nejdeto, Šimon, Tlapka, Zip, Tik
Vašík s Tlapkovou maminkou (děkujeme za fandění a fotografování)
Nemo, Vlaďka, Zuzka a Fany (děkujeme za dovoz lodě)
2017_05_27-28 brigádička Maxičky
Účastníci: Evžen, Hobit, Nemo a Fanča, Tik a tátou Honzou
Fotogalerie 2017_05_13-14 Kotorský závod Liberec od Tika
Účastníci: Nejdeto, Šimon, Zip, Tik
TEXT_ODKAZU
Účastníci:
Fotogalerie 2017_01_21 výstava LEGO Praha

Účastníci: Čudlík, Nejdeto, Tlapka, Zip, Tik
kostel Benešov nad Ploučnicí
Ráno před půl devátou jsem přijel ke kostelu v Benešově nad Ploučnicí. Předal jsem plamínek na svíci, která se ponese v průvodu darů k oltáři. Zůstávám na mši. Když se mělo vyrazit s dary k oltáři, tak se paní svíčka zhasla. jediné Betlémské světlo v kostele, tak bylo v mých lucernách. Okamžitě jsem přiskočil s lucernou a bleskurychle svíci rozsvítil. A mohlo se pokračovat dál. Pan farář posvětil Betlémské světlo, které si pak lidé odnášeli domů. Po skončení mše mi pan farář poděkoval za duchapřítomnost. Já jsem ho odměnil malým perníčkovým balíčkem. To už ale musím nasedat do auta, abych stihl v Děčíně další úkol.

kostel sv. Františka, Husovo náměstí, Děčín
tady zvládla Betlémské světlo předat Monča

Husův sbor, Děčín
Před desátou hodinou přešlapuji před modlitebnou Husova sboru. Uvnitř je ticho. Za chviličku se objeví Vladimír. Domluvili jsme si podrobnosti předání. O desáté začíná bohoslužbu. Během zahajovací řeči rozsvěcíme svíčky na adventním věnci. Po skončení bohoslužby přišly děti pro světýlko. Došlo na všechny.

kostel Malá Bukovina
Na Malou Bukovinu jsem přijel asi 15 minut před zahájením. Nikde ani noha. Po chvíli kostelník otevřel dveře kostela. Pomohl jsem mu rozsvítit všechny svíčky v kostele. Uvnitř svítí jen svíce. Vypadá moc pěkně. Zanedlouho přišly první ovečky a dorazil i pan farář s Marcelem. Všude se rozsvítilo a započala mše. Po skončení mě zvali na čaj na faru, ale čeká mě další služba v Děčíně.

Thunská kaple, Děčín
Hnedle po příchodu se jdu ohlásit panu řediteli ZŠ Na Stráni. Domlouváme podrobnosti k rozdávání.
Účastníci: Tik, Monča, Majda
Fotogalerie Vánoční besídka - Palme od Terezky

Účastníci:
Fotogalerie: Betlémské světlo 2016 od Terezky
Článek Děčínského Deníku
Účastníci: Majda, Příšerka, Tik, Max

2016_12_10 BS Vídeň
Oficiální fotogalerie z Vídně
Fotogalerie Cesta pro Betlémské svělo a předávání v Brně na webu Betlémského světla
Fotogalerie Předávání BS na Petrově

Reportáž české televize

Účastníci: Tik, Monča, Max, Odrazka
Fotogalerie: 2016_12_05 Mikulášská

Účastníci:
Fotoalbum 13 klíčů od Terezky

Účastníci:

Fotogalerie Podzimky 2016 od Terezky
Fotogalerie Podzimky (Louny) 26.-28.10.2016 na rajčeti u Stopy

Účastníci:
Sešli jsme se už v pátek odpoledne, abychom navozili materiál do klubovny.
V sobotní brigádu jsme započali krátkou poradou. Prvním krokem bylo odkopání podkladu pro beton. Začali jsme přední stranou, kde jsme snížili a zarovnali terén. Kluci zatím začali míchat beton. Kopací parta se pak přesunula dozadu ke komínu. To už Nemo začal připravovat betonový podklad. další stranou byla strana pod oknem a jako poslední na řadu přišla strana u dveří. Naši sobotní práci přerušila až tma.
V neděli ráno jsme pokračovali dál. Položili jsme zbývající dlaždice, doladili rohy.

Děkuji všem, kteří přiložili ruku k dílu.

Fotogalerie 2016_10_08-09 Pokládání dlaždic u klubovny

Účastníci: Nemo, Tik s tátou Honzou, Roman, Hobit, Evžen, Šéfka, Max, Tlapka
27. 9. 2016 úterý
Je příjemné páteční odpoledne. Kvapně spěchám na nádraží, kde se potkávám s ostatními členy posádky Mečounů. Chvíli věnujeme povídání s rodiči a pak nechám kluky na pospas maminkám a jdu koupit lístek na vlak. "Praha dnes tam a zítra zpátky prosím." Paní za přepážkou chvíli počítá, aby nám dala tu nejlepší variantu. Zaplatil jsem a vracím se do haly. Náš vlak už stojí přistaven. Míříme ke 3. nástupišti. Chvilku po obsazení kupé a umístění batohů na police se vlak rozjíždí.
Cesta nám ubíhala klidně. V Praze pak pozorujeme jednoho z našich zítřejších soupeřů. Helmovský jez. Dnes nevypadá hrozivě.
Na Masarykově nádraží kupujeme lístky na MHD a jdeme na tramvaj. Nastupujeme do 3, která nás dovezla až ke skautskému domu. Podchodem překonáváme rušnou silnici. A hned jsme u domu. Tady nás čeká tatínek Buriánků. Jdeme se ubytovat do klubovny.
Tady si odložíme si batohy, každý si najde svoje místečko ke spaní a jdeme zbaštit nějakou večeři. Mezitím přijíždí Nemo s lodí. Vozík uklízíme do zahrady. Potom si podrobně procházíme zítřejší trasu, každý most, každý jez. Nemo se odebírá na kole na prohlídku trati. Ostatní se pomalu ukládáme ke spánku. Zítra nás čeká náročný den.

28. 9. 2016 sobota
Budík se mě snaží ze všech sil vyrvat ze spánku. Chvíli mu to trvalo, ale podařilo se. Co? Tři čtvrtě na šest? Vstávám a jdu spáchat hyenu a připravit čaj na snídani. O šesté budím zbytek mužstva. Dáváme si ranní snídani. Připravujeme potřebné věc na loď. Krátce po sedmé hodině odcházíme na tramvaj. Tramvaj nás veze na Palmovku. Dál pokračujeme metrem. V odjezdové hale budíme pozornost. Kluci ještě nikdy neviděli metro. Krtek linky B nás veze až na Smíchovské nádraží, kde potkáváme pražské skauty. No alespoň máme průvodce. Dál pokračujeme jednu stanici autobusem, který nás vyhodí na konci Císařské louky. A tak ťapkáme po svých ke stadionu vodních sportů
Prvním potřebným krokem je zaregistrovat posádku. Tik se tedy odbírá na registraci. Vystojí si frontu. Na konci už má startovní číslo 200. Tak uvidíme, jestli nám přinese štěstí. Mezitím dorazil Nemo s tatínkem a lodí. Tu vykládáme. Kluci se mezitím převlékají do vodních věcí. V 9:30 probíhá zahájení závodu a výklad trati. Po výkladu začínají pomalu startovat první kategorie. Musíme splašit někoho, kdo přejme loď. Naštěstí jsem potkal rychle Píšťalku. Chudák si stěžovala, jak prostě nemůže některé vybavení uznat. Třeba lano pro vyvázání lodi. "To mají jen takový špagátky..." "Nebo já jsem kupoval kvůli tomu speciální plovoucí..." Zatraceně! Kde je to lano? Nemo! Okamžitě volám Nemovi. No jo, odvázali jsme ho od vozejku a hodili do kufru. "Přivezu!" ozvalo se do telefonu. A tu přišel Jack. Tak jsme ho poslali na začátek Císařský, aby lano vyzvedl. 20 minut do startu. Vše jsme do 10 minut zvládli a mohli jsme na vodu.
Řadíme se do startovní linie. Rozhodčí kontroluje, zda jsou přítomny všechny posádky. Pak nás ještě rovnají a v 10:30 se ozval startovní výstřel. Bum! A to se strhla tlačenice a zápas o nejlepší místo na řece. Nebyli jsme nejrychlejší a tak se dostáváme až do druhé poloviny startovního pole. Vedle nás jede Itoša z Liberce a tak se trošku špičkujeme a popoháníme svoje posádky. "Chlapy, přece nechcete, aby vás pojely holky?! Makejte!" A to už máme před sebou první železniční most. A tak se naše lodě přetahují o lepší příčku. Před prvním jezem jsou na tom o kousek lépe holky a raději je gentlemansky pouštíme do propustě. To ale neznamená, že bychom zaháleli. Hlásíme rozhodčím Koblížkovi a Sepce svoje číslo a ti nás povzbuzují. V propusti makáme jako ďasi, abychom se přes vlny dostali co nejrychleji a s co nejmenší ztrátou. Nabrali jsme trošku vody. Normálně by to asi nestálo za řeč, ale při výkladu hlásili, že na Staroměstském jezu je to ještě o třetinu horší. Zip ji preventivně vykyblíčkoval. Pod mostem Legií už množství vody nestojí ani za řeč. Pořád jsme v patách Itošy posádce. Za chvilku budeme před dalším jezem. Staromák. Tlapka opět hlásí svoje číslo a to už nás pohltila šlajsna. "Makejte!" Dostali jsme skvělou posilu v podobě proudu pod jezem a předjíždíme holky. Podjíždíme Karlův most. Ani jsem si nevšiml jak ze spoda vypadá. To už Čudlík hlásí, že nemůže. Co? K čertu tohle není nedělní procházka po kolonádě. Tohle je závod! "Koukej se hejbat, lemro!" Jo asi jsem ještě neprozdaril, že mé hlasité pobízení čtyřech "motorů" se s námi neslo prakticky celou cestu. Tady se nám nepodařilo úplně zmáknou přesně trasu. Druhá strana pilíře je taky sjízdná. Lodě na obzoru žádné. Mánesův most. Už jen pár... Pod Štefánikovým mostem už se rýsuje další jez. Helmovský. Není obtížný, ale dlouhý. Sjíždíme první schod, radu nižších stupínků, vše končí retardéry. Najeli jsme si dobře, takže můžeme pokračovat. Zdravíme záchranáře Pytlíka a Honzíka z Jablonce. Už zbývají pouze dva mosty. Přesouváme se z jedné řeky na druhou abychom projeli mezi bojkou a pravým břehem. Další loď se nám až do cíle nepodařilo pojet. Ale před Hlávkovým mostem jsem málem dostal infartk, kdy za sebou slyším loď, která se šinula jak z kopce rozjetá lokomotiva. Ty jo, že by se holky pochlapili? Ne. To byli stíhači z další roverské kategorie. Prosvištěli jsme cílem kousek za nimi.
Po projetí cílem jsem ještě chvíli rozdýchával náš výkon. Odhadovaný čas (hrubě odečteno podle mých hodinek je 49 minut. No na to že to v sobotu bylo 1:05 h, tak určitě zlepšení). Vystupujeme z lodi a pak jí vynášíme za pomoci dalších borců na břeh. Přenesli jsme pramku jen přes cestu a tam jsme se za chvilku potkali s Nemem. Sundaváme vesty, vracíme startovní číslo. Výměnou jsme dostali stravenku na buřta. No tak to si jdeme nacpat bříška. Když jsme se najedli a napili, převlékli jsme se do suchého oblečení. Jack nám udělal pár fotek z cíle Naložili jsme Nemovi pramici Marabu na vozík a rozloučili se. My ještě posečkáme na vyhlášení výsledků. Mezitím jsme se zastavili u stánku vodní záchranky, kde si kluci mohli vyzkoušet oživit anduláka Pepu. Dostali jsme za to pexeso, puzzle a plakáty do klubovny. Během toho přikvačil Kosmos až z Norska. Kolem 14 hodiny už jsme se začali štosovat k vyhlášení výsledků. vyhlášeny byly vždy nejlepší posádky v dané kategorii. My jsme skončili na 16. místě s časem 0:48:34 hod. Nejlepší dívčí posádkou v naší kategorii byla Itoša s holkama. No nezbývá než gratulovat vítězům a vzdát holt poraženým, že byly důstojnými soupěři.
Po vyhlášení jsme si vzali batůžky a vyrazili na vlak domů. Cestou na nádraží jsme si užili odměnu za čas pod 50 minut - zmrzku pro všechny. Vlak nás dovezl kolem 18 hodiny.

První účast na závodě Napříč Prahou - přes tři jezy nebyla špatná. Právě se mi honí hlavou, zda vůbec někdy nějaká posádka z Děčína startovala v tomto závodě. Možná jsme historicky první. Oproti tréninku jsme se zlepšili. Něco asi pomohly jezy, ale zkrácení času o 17 minut není málo. Odnesli jsme si zážitky, atmosféru i ponaučení, že lepší výsledek nebude zadarmo a bude potřeba na sobě dál pracovat.

pisálek Tik

PS: Děkuji Nemovi za doprovod, fotky a čas, které nám věnoval. Jackovi za fotky a podporu. Tatínkovi Buriánkovi za fandění a Kosmosovi za překvápko.

Fotogalerie 2016_09_28 Napříč Prahou - přes tři jezy od Nema fotil Nemo
Fotogalerie 2016_09_28 Napříč Prahou - přes tři jezy od Jacka fotil Jack
Účastníci: Nejdeto, Tlapka, Zip, Čudlík, Tik jako závodní posádka č. 200
Nemo, Jack, Kosmos
a hromada dalších skautů a skautek ze všech koutů naší země
Ráno jsme vyrazili do Dolních Zálezel na další tréninkovou plavbu.
První plavba směrem do Ústí nad Labem nám probíhala v pohodě. Časově trvala 1:02.
V Ústí nad Labem jsme si plavbu zhodnotili, vyzkoušeli házet žabky do hladině a zamávali Nemovi na hrad. Po přestávce jsme se nalodili a vyzkoušeli zaplavení lodi vodou. Tik s Majdou nalévali vodu a kyblíčkáři Zip s Čudlíkem sváděli boj s vodou v lodi. Protože bylo hezky, vyzkoušeli jsme i nouzové opuštění lodi a zpětné nalodění.
Kluci chtěli vylepšit svůj čas na 50 minut. Během druhé plavby zpět jsme kromě boje s časem sváděli i boj s únavou. Druhý čas byl 1:05
Tréninkové plavby nám ukázali naše možnosti i to, že se máme kam zlepšovat.
Účastníci: Nejdeto, Tlapka, Zip (Luky), Čudlík
Majda, Tik
Na oddílovce jsme zhodnotili tábor a vyhlásili výsledky jeho hry. Probrali jsme budoucí akce, potřebné opravy v klubovně, změřili velikost vest a pádel jednotlivých členů. Vyhlásili registraci pro rok 2017. V neposlední řadě jsme nakousli tábor 2017.
Podrobnosti z oddílovky jsou k nalezení v zápise
Účastníci:
Mečouni: Čudlík, Honzík, Nejdeto, Tlapka, Zip
DracY: Evžen, Jojo, Vojta
Kobry: Nemo, Tik, Medvěd
Během prázdnin jsme natřeli konstrukci základovkou a vrchní barvou. Poslední částí byla příprava elektroinstalace a osazení vozíku pozičními světly a zásuvkou pro osvětlení nákladu.
Fotogalerie 2016_08_25 úpravy vozejku na lodě - osvětlení
Účastníci: Nemo a Tik
30.7. sobota

31.7. pondělí

1.8. pondělí

2.8. úterý

3.8. středa

4.8. čtvrtek

5.8. pátek
V noci nás přepadla bouřka. Tábořiště je v lehkém doliku. Některé stany se tak ocitly uprostřed jezírka. Je zvláštní vidět po otevření ložnice stanu plavat vlastní boty. Okamžitě vyhlašujeme evakuaci. Naštěstí je tu i dost prostorná terasa před barem. A touhle dobou už tam nikdo není. Přemístili jsme 3 stany víc na kopec. V jednom pak nebylo co zachraňovat. Téměř všechno durch. Do rána přespala část osazenstva na terase. Nyní už jsme celkem v suchu. Mokré věci usuší zítra na sluníčku. Čekáme až se nám umoudří počasí a zkusíme pokračovat dál. Čas zkracujeme hrami a zpěvem v kuchyni. Počasí se nám nakonec umoudřilo a tak se vydáváme na cestu dál.

6.8. sobota

7.8.neděle
Dnes mají lodě odpočinkový den a my vyrážíme na Křivoklát. Celý den svítí sluníčko a cesta na hrad je moc fajn. Trávíme čas hlavně na prvním nádvoří, prohlídky jsou celkem dlouhé. Odpoledne se vracíme zpět do tábořiště. Protože je moc hezký jdeme se ještě koupat do místního slalomoveho kanálu, tedy na konec do jeho klidnější části.

8.8.pondělí
Pokračujeme v plavbě. Berounka zde protéká krásným křivoklátským údolím, které místy lemují krásné skalní útvary. Cestou hrajeme několik her a učíme se plavat v řece s pádlem. Na konci plavby je jediný dnešní jez, sjízdný a ideální na koupání. Strávili jsem tu asi dvě hodiny.
9.8. úterý

10.8. středa

11.8. čtvrtek

12.8. pátek

13.8. sobota


Fotogalerie 2016_07_30-08_13 tábor Berounka

reportáž České televize ze dne 12. 8. 2016
reportáže regionální televize ZAK ze dne 2.8.2016 začátek v čase 3:09

Účastníci: Nejdeto, Zip (Luky), Tlapka, Čudlík, Maty, Adam, Jed (David),
Šéfka, Šmudla, Monča, Hobit, Nemo s Fančou, Wodník, Tik, Ája


Počet návštěv je 61518 a denně?
Posledni aktualizace stránek: 25.09.2017 11:21:28 Pro JunakDecin.cz vyrobil MPS.