- posledních 20
   - rok 2016
   - rok 2015
   - rok 2014
   - rok 2013
   - rok 2012
   
Kronika našeho oddílu


Fotogalerie Deskohraní 25.11.2017 na rajčeti u Stopy

Účastníci:

Fotogalerie 2017_11_19 Terakotová armáda

Účastníci: Nejdeto, Šimon, Tlapka, Vašík, Zip, Monča, Tik a Ája, tatínek Zipa, Nemo a Fany
br> Fotogalerie 2017_11_04 výprava do Svoru

Účastníci: Čudlík, Matyáš,Nejdeto, Šimon, Tlapka, Zip, Fany, Zuzka a Nemo, Eva a František, Tik

Fotogalerie Podzimky - Další případ pro Sherlocka Holmese na rajčeti u Stopy

Účastníci:

Fotogalerie 13 klíčů - 7.10. 2017 na rajčeti u Stopy

Účastníci:

Fotogalerie 2017_09_30 odvoz léta do Němec


Fotogalerie od Karla na Facebooku


Účastníci: Nejdeto, Tlapka, Zip, Fany a Nemo, Tik
Karel
a spousta dalších vodáků
Rok se s rokem sešel a my jsme se opět vypravili obhajovat svoje dovednosti na celostátní závod Napříč Prahou - přes tři jezy. Letos bychom mohli dopadnout o něco lépe, ale tak uvidíme.

středa 27. září
Do Prahy jsme vyrazili u ž o den dříve. Nejpve jsme s Nemem museli naložit naší pramici na vozík. To trvalo o chvilku déle a tak jsem na nádraží dorazil o něco málo později. Všichni už tam byli. Nejprve jsem šel koupit lístky. Pak jsme se odebrali do vlaku, rozloučili jsme se s rodiči a vyrazili na cestu. V Ústí k nám přistoupil Jojo. Cesta nám za neustálého pošťuchování mezi hochy utekla celkem rychle.
V Praze jsme zakoupili lístky na MHD a šup do metra. Někteří byli z metra překvapeni, protože s ním jeli poprvé. S přestupem na Florenci a na Palmovce na tramvaj se dostáváme až ke skautskému domu v Rozšířené. Ukládáme si naše batohy a připravujeme večeři. S Tikem probíráme zítřejší závod - trasu kudy poplujeme. Mezitím dorazil Nemo. Tik mu šel pomoct uložit vozík s lodí a přenést věci do klubovny.
Navečer jsme šli ještě na nákupy. V klubovně došel toaleťák a to je velmi nemilá záležitost. Podle instrukcí jsme vyrazili k metru na nákup. Všechno jsme zvládli, zjistili jsme dokonce lepší spojení MHD ke klubovně. Cestou zpátky jsme se se zastavili u pomníku operace Anthropoid (stojí na křižovatce, kde byl 27. 5. 1942 spáchán atentát na zast. říšského protektora Heydricha.
Po příchodu do klubovny jsme se uložili ke spánku. Zítra vstáme brzy.

čtvrtek 28. září
U hlavy mi duní zvuk varhan. Ne to mi nehrabe, to je budík. Vstávám s Nemem v půl šesté, abychom vystrkali loď ze zahrady. Ráno jsme se vyhýbali s šoférem, který vyzvedával Matyldu (přívěs, který patří JUNu a dělal zázemí na dnešních závodech). O šesté už jsme zpátky a probouzíme osádku. Posnídali jsme a zabalili si věci. Lehce před sedmou vyrážíme na tramvaj.
Tramvají na Kobylisy a odsud metrem na Smíchovské nádraží. Cestou potkáváme další dva oddíly, kteří mají stejný cíl. Císařskou louku. Jdeme cestou podél Vltavy a nabízí se nám krásný pohled na sluneční paprsky, jež se snaží roztrhat ranní pražskou mlhu. Usadili jsme se na tribuně stadionu na Císařské. Tik šel zatím zařídit registraci. Ta proběhla letos docela rychle, protože přihlašování probíhalo do poslední chvíle elektronicky. Za pár minut měl startovní číslo. Po návratu na tribunu jsme se převlékli do sportovního a připravili batohy na odvezení. Zavolali jsme Nemovi, který byl nedaleko, aby nám přistavil loď. Ten za chvilku dorazil. Vyložili jsme loď, pádla a vesty a naložili naše batohy. Loď jsme uložili ke kraji. Kluci se postupně střídali v jejím hlídání. Tik nainstaloval kameru. Pak jsme čekali na výklad pravidel. Čas jsme si zkracovali cpaním se klobásou.
Krátce po půl desáté začal výklad pravidel a trasy dnešního závodu. My jsme zatím zjistili, že startujeme v 10:22:30. Nejprve odstartovala kategorie skautů a po nich vyrazili na start i skautky. My jsme zatím připravili loď a dali ji do vody. Od místa uložení pramice ke startu to byl ještě kousek plavby. U startu nám Jojo spustil kameru a my jsme se zařadili na startovní pole.
Po nezbytné kontrole přítomných posádek jsme měli pár desítek vteřin do startu. Deset - devět - "Pádla připravit!" zní rozkaz kormidelníka. - čtyři - tři - dva - jedna - PRÁSK! Výstřel startovní pistole rozpohyboval všechny lodě. Naše posádka zabrala ze všech sil. Výsledkem je skvělá startovní fotka. Několik vteřin po startu jsme první. Pak z lehka začínáme ztrácet, ale pořád se držíme v první pětce. Bohužel síly začaly docházet a tak ztrácíme cenné pozice. Spolu s posádkou z Třebíče se špičkujeme o každý metr.
Na prvním - Šítkovském jezu Šimon hlásí naše číslo. Jako rozhodčí je tu Koblížek z Ostravy a spolu s kolegou nás povzbuzují k další mu výkonu. Trošku nám šplouchlo do lodi, ale nic do by stálo, za řešení. Držíme se v první desítce, ale kluci nám dýchají na záda. Trošku jsme jim poodjeli a máme čas i síly bojovat dál.
Dalším jezem je Staroměstský jez. Najíždíme bez potíží a dole... vlna jak vrata. Kluci za mého mohutného pobízení pádlují o stošest. Proletěli jsme první vlnou a poskakujeme po dalších. Dole fotí z lodi Terezka. Vyhýbáme se bojkám pod jezem. Bojkám, které se letos několika posádkám staly osudnými a poslaly je do vody. Pokračujeme dál. Zjistili jsme, že vlna srazila pohled kamery na palubu. Šimon ji narovnal a pokračujeme dál. Pomalu nás opouštějí síly. Za Čechovým mostem ztrácíme další příčku. Míjíme a vyhýbáme se výledním lodím a připravujeme se na další jez. Šimonovi se do dalšího jezu už nechce.
Helmovský jez není tak prudký jako předchozí dva. O to je však výrazně delší. Proplouváme jej bez zásadnějších potíží. Opět nás povzbuzují kamarádi ze záchranářského týmu. Před námi je poslední kilometr plavby. Makáme ze všech zbývajících sil. Do cíle přijíždíme s časem kolem 50 minut. Tak uvidíme, co se z toho vyklube. Vytahujeme loď na břeh.
Jsme unavení, mokří. Vracíme startovní číslo a výměnou dostáváme stravenky. S velkou chutí jsme vrhli na buřta a limču. Teď musíme počkat na Nema než dorazí s autem. Kluci si vyzkoušeli podávání první pomoci u stanoviště vodní záchranné služby. Pak se snažili zabavit sbíráním kaštanů. Po nějaké době se pomalu začaly vyvěšovat výsledky jednotlivých kategorií. "A už tu máme výsledky kategorie B." Tak kluci honem, běžte se podívat jak to dopadlo. Za chvíli se kluci vraceli, ale každý s jiným výsledkem. No nic, tak to jdu zkontrolovat. Hledám přehled výsledků naší kategorie.

Celkově jsme obsadili 11. místo v kategorii vlčat. Možná si řeknete, že to není nic moc, ale výsledek se oproti loňskému roku posunul k lepšímu. Na vítěznou posádku neztrácíme 8 minut, ale už jen něco málo přes pět. A to je posun.

Krátce po vyvěšení přijel Nemo s autem. Naložili jsme mu loď pádla a vesty. Poslali jsme jej s autem domů a my jsme čekali na vyhlášení výsledků. Během čekání se k nám přidala Terezka, která fotila na záchranářské lodi. Společně jsme se zúčastnili vyhlášení vítězů, udělala nám společnou fotku a vyrazili jsme na vlak domů.

pisálek Tik

PS: Děkuji Nemovi za doprovod, fotky a čas, který nám věnoval, Jojovi za doprovod, Terezce za focení (nejen nás, ale také celého závodu), mamince Tlapky za zapůjčení kamery.


Fotogalerie 2017_09_28 Napříč Prahou přes tři jezy

Video
Účastníci: Nejdeto, Zip, Čudlík, Šimon, Tik jako závodní posádka č. 185
Nemo, Vlaďka, Fany a Zuzka, Jojo
Terezka jako dvorní fotograf
a hromada dalších skautů a skautek ze všech koutů naší země
2017_07_29-08_12 Tábor Maxičky
Účastníci:

Fotogalerie 2017_06_03 BSB regata Brandýs nad Labem
3.6.2017_ČaŽ_BSB_Regata_Brandýs_nad_Labem od 2. oddílu vodních skautů Mostek
Účastníci: Nejdeto, Šimon, Tlapka, Zip, Tik
Vašík s Tlapkovou maminkou (děkujeme za fandění a fotografování)
Nemo, Vlaďka, Zuzka a Fany (děkujeme za dovoz lodě)
2017_05_27-28 brigádička Maxičky
Účastníci: Evžen, Hobit, Nemo a Fanča, Tik a tátou Honzou
Fotogalerie 2017_05_13-14 Kotorský závod Liberec od Tika
Účastníci: Nejdeto, Šimon, Zip, Tik
TEXT_ODKAZU
Účastníci:
Fotogalerie 2017_01_21 výstava LEGO Praha

Účastníci: Čudlík, Nejdeto, Tlapka, Zip, Tik
kostel Benešov nad Ploučnicí
Ráno před půl devátou jsem přijel ke kostelu v Benešově nad Ploučnicí. Předal jsem plamínek na svíci, která se ponese v průvodu darů k oltáři. Zůstávám na mši. Když se mělo vyrazit s dary k oltáři, tak se paní svíčka zhasla. jediné Betlémské světlo v kostele, tak bylo v mých lucernách. Okamžitě jsem přiskočil s lucernou a bleskurychle svíci rozsvítil. A mohlo se pokračovat dál. Pan farář posvětil Betlémské světlo, které si pak lidé odnášeli domů. Po skončení mše mi pan farář poděkoval za duchapřítomnost. Já jsem ho odměnil malým perníčkovým balíčkem. To už ale musím nasedat do auta, abych stihl v Děčíně další úkol.

kostel sv. Františka, Husovo náměstí, Děčín
tady zvládla Betlémské světlo předat Monča

Husův sbor, Děčín
Před desátou hodinou přešlapuji před modlitebnou Husova sboru. Uvnitř je ticho. Za chviličku se objeví Vladimír. Domluvili jsme si podrobnosti předání. O desáté začíná bohoslužbu. Během zahajovací řeči rozsvěcíme svíčky na adventním věnci. Po skončení bohoslužby přišly děti pro světýlko. Došlo na všechny.

kostel Malá Bukovina
Na Malou Bukovinu jsem přijel asi 15 minut před zahájením. Nikde ani noha. Po chvíli kostelník otevřel dveře kostela. Pomohl jsem mu rozsvítit všechny svíčky v kostele. Uvnitř svítí jen svíce. Vypadá moc pěkně. Zanedlouho přišly první ovečky a dorazil i pan farář s Marcelem. Všude se rozsvítilo a započala mše. Po skončení mě zvali na čaj na faru, ale čeká mě další služba v Děčíně.

Thunská kaple, Děčín
Hnedle po příchodu se jdu ohlásit panu řediteli ZŠ Na Stráni. Domlouváme podrobnosti k rozdávání.
Účastníci: Tik, Monča, Majda
Fotogalerie Vánoční besídka - Palme od Terezky

Účastníci:
Fotogalerie: Betlémské světlo 2016 od Terezky
Článek Děčínského Deníku
Účastníci: Majda, Příšerka, Tik, Max

2016_12_10 BS Vídeň
Oficiální fotogalerie z Vídně
Fotogalerie Cesta pro Betlémské svělo a předávání v Brně na webu Betlémského světla
Fotogalerie Předávání BS na Petrově

Reportáž české televize

Účastníci: Tik, Monča, Max, Odrazka
Fotogalerie: 2016_12_05 Mikulášská

Účastníci:
Fotoalbum 13 klíčů od Terezky

Účastníci:

Fotogalerie Podzimky 2016 od Terezky
Fotogalerie Podzimky (Louny) 26.-28.10.2016 na rajčeti u Stopy

Účastníci:


Počet návštěv je 71395 a denně?
Posledni aktualizace stránek: 25.09.2017 11:21:28 Pro JunakDecin.cz vyrobil MPS.